Inspirace a techniky patinování

S Balakrylem se můžete pouštět i do originálních kreací. Stačí si osvojit některé zajímavé techniky. Výborné na patinování je to, že ho zvládne každý. Stačí k tomu barvy Balakryl s vybranými odstíny, štětec, brusný papír nebo třeba houbička.

Metoda suchého štětce

Natírejte dlouhými tahy, díky kterým vznikne dobře patrný patinovací efekt.

Pokud se vám dostane do rukou starý terakotový květináč, třeba po babičce, využijte to a vdechněte bytelné nádobě na květiny druhý život. Nemusí přitom sloužit jen na chalupě. Patinování je ideální cestou, jak květináč oživit natolik, aby udělal velkou parádu i v moderním interiéru.

Metoda probrušování

Tam, kde chcete vytvořit odřený efekt, naneste svíčkou vosk. Další nátěry už tak dobře nepřilnou.

Komoda je velmi výrazný kus nábytku, který na sebe dokáže upoutat pozornost. Proto byste jí také měli věnovat patřičnou péči. Aby ve vašem interiéru opravdu vynikla, vyplatí se trochu si s ní pohrát. Díky patinování vám pak může sloužit jako stylový prvek ještě mnoho dalších let.

Metoda vymývání

Než druhá vrstva nátěru zaschne, otírejte ji houbičkou. Právě tak vznikne patinovací efekt.

Když se pouštíte do patinování, nemusí se vždy jednat o velké kusy nábytku. Dobře vám poslouží i drobnější předměty, které jsou ale často na očích. Můžete například oživit obrazový rám po babičce. Uvidíte, že i takový detail pak na zdi zazáří a upoutá pozornost.
 

Tvořte s námi svět v lepších barvách

Inspirovali jsme vás k vlastnímu projektu? Tvoříte rádi s Balakrylem? Dejte nám o tom vědět. Sdílejte na Facebooku a Instagramu své fotky, nebo videa s hashtagem #balakryl. Rádi bychom je využili pro naši společnou kampaň Svět v lepších barvách. Děkujeme.