Jak oživit květináč

Pokud máte rádi kouzlo starých časů, nejspíš doma oceníte nějaký ten vintage kousek. Dostal se vám do rukou starý terakotový květináč? Využijte toho a vdechněte mu druhý život.

Podívejte se, jak snadné to je!

Staré je krásné

Patinování je ideální cestou, jak staré věci oživit natolik, aby udělaly velkou parádu i v moderním interiéru. Skvělé je, že patinování zvládne opravdu každý. A výsledek? Ten je naprosto originální. Nikde na světě nenajdete další podobný kousek. Pokud se pustíte do patinování květináče, zabere vám příprava a schnutí maximálně 150 minut. Je to velmi snadné a vhodné i pro začáteníky. 

Krok za krokem

Začínáme odmaštěním

Připravte si nový plochý štětec, rukavice, míchátko na barvy a ten správný odstín Balakryl UNI. Květináč nejprve důkladně očistěte od prachu a nečistot. Teprve pak se pusťte do práce. Na natírání květináče použijte dostatečně velký plochý štětec. Po každém namočení ho nezapomeňte dobře osušit připraveným hadříkem.

Dlouhé tahy

Barvu natírejte dlouhými tahy kolem květináče tak, aby byl každý tah dobře patrný. Díky tomu a malému množství barvy ve štětci vznikne patinový efekt. Pro patinování květináče jsme vybrali krémově bílý Balakryl UNI v odstínu číslo S 1000-N. Tuto barvu i další moderní odstíny vám rádi natónujeme v tónovacích centrech.

Aranžmá

Patinovaný květináč je zajímavý solitér, který se hodí do různých typů interiérů. Výrazně přitom oživí třeba dívčí pokojíček, ložnici na chalupě, ale i moderní interiér v městském bytě. Nepochybujeme o tom, že pro něj sami najdete to nejlepší místo.  

Poklady, které můžete proměnit, najdete všude - u babičky, na půdě, v bazarech nebo třeba na ulici.

Tvořte s námi svět v lepších barvách

Inspirovali jsme vás k vlastnímu projektu? Tvoříte rádi s Balakrylem? Dejte nám o tom vědět. Sdílejte na Facebooku a Instagramu své fotky nebo videa s hashtagem #balakryl. Rádi bychom je využili pro naši společnou kampaň Svět v lepších barvách. Děkujeme.