Barevné trendy a pravidla

Pokud vybíráte barvy do interiéru, řiďte se především svým vkusem a citem. Každý interiér vždy výrazně oživí kontrast mezi různými barevnými odstíny. Připravili jsme pro vás několik barevných kombinací, které pro vás budou sázkou na jistotu. Všechny přitom najdete v nabídce Balakrylu.

Dobré vědět

Pravidlo barevné přitažlivosti

Chladné odstíny nejlépe „hrají“ s jinými chladnými tóny, teplé pak více ladí s teplými. Chladné pocity vyvolává neutrální bílá, dále modrá nebo zelená. Naopak žlutá, oranžová a červená působí tepleji.

Pravidlo optického klamu

Modrá, zelenomodrá a zelená barva prostor opticky rozšiřují, oranžové a červené odstíny ho zase zužují. Když zvolíte tmavou zadní stěnu, tak ji zdánlivě „přitáhnete“ blíž, podobně pak tmavší boční stěna prostor na pohled zužuje. Dobrou volbou v interiéru je vždy barevný kontrast – díky němu můžete zvýraznit předměty stojící před nenápadným pozadím. Naopak výrazné pozadí „zneviditelní“ nenápadné předměty v popředí. Na tmavším pozadí nejlépe vyniknou světlé věci a naopak.

Zaručené barevné kombinace

Vybrali jsme 10 moderních odstínů, které lze snadno vzájemně kombinovat. Můžete si je nechat připravit v našich tónovacích centrech.

Provence

Je to lehká, veselá, svěží a moderní kombinace, která má ale také provensálský šmrnc. Hodí se do dětského pokoje nebo jídelny.

Pánská volba

Zajímavá kombinace navozující industriální atmosféru. Často ji volí muži a hodí se pro střídmé interiéry, lofty apod.

Pastelová

Velmi populární kombinace s pastelovými odstíny v duchu současných trendů. Hodí se do dětského pokoje i ložnice.

Fresh

Moderní barevné odstíny inspirované přírodou. Díky tomu jde o nadčasovou a osvěžující kombinaci, která oživí koupelnu, jídelnu nebo patio.

50. léta

Veselá, energická a nestárnoucí barevná kompozice, která vám pomůže v interiéru navodit styl z 50. a 60. let minulého století.

Nechte si natóvat svůj odstín

Pokud si nechcete míchat vysněný barevný odstín sami, můžete si nechat poradit od expertů na barvy a nátěry v prodejnách Dům barev. Nejenže vám pomohou s jejich výběrem, ale také vám ten vybraný rovnou natónují. V případě barev Balakryl UNI můžete vybírat dokonce z 20 000 různých barevných odstínů.