Balakryl – legenda mezi nátěrovými hmotami

Naše vodou ředitelné barvy na dřevo a kovy jsou jedničkami na trhu. Také ostatní nátěrové hmoty Balakryl patří mezi nejprodávanější v České republice.

Dokonalé barvy pro váš projekt

Ať už plánujete jakýkoli projekt, s Balakrylem ho zvládnete. Nejenže díky produktům Balakryl ošetříte všechny typy povrchů, ale navíc budete mít k dispozici i všechny možné barevné odstíny.

Náš příběh začal u vody

Balakryl se zrodil v polovině osmdesátých let. Za více než tři desítky let pomohl přebarvit celou republiku. Za úspěchem značky od začátku stála vynikající kvalita a snadné natírání.
 

Značka Balakryl se zrodila v polovině 80. let

Na konci roku 1985 skončila v podniku Barvy Tebas výroba rozpouštědlových barev. Právě tehdy jsme se naplno soustředili na ekologické disperzní nátěrové hmoty. V tomto trendu pokračujeme dodnes.

Balakryl V 2045

V roce 1987 jsme zákazníkům představili novou barvu Balakryl V 2045. Následoval raketový vzestup vodou ředitelných nátěrů. Balakryl ohromil zákazníky natolik, že průměrná roční produkce v té době dosáhla tří milionů plechovek.

Balakryl v číslech

650+

Tolik tisíc tun produktů Balakryl ročně koupí a spotřebují naši zákazníci.

250++

V tolika prodejnách lze koupit Balakryl.

20 +

Tolik tisíc odstínů dokážeme natónovat. Víc už jich snad ani není.

Kdo vyrábí Balakryl?

Balakryl vlastní americká společnost PPG, jeden z největších dodavatelů barev na světě. PPG má přes 140 výrobních závodů a působí ve více než 60 zemích. V České republice je skupina PPG největším dodavatelem barev na trhu. Kromě Balakrylu vlastní také síť specializovaných prodejen Dům barev.

Naše prodejny

Výrobky Balakryl můžete v České a Slovenské republice pořídit nejen v hobby prodejnách a marketech, ale také ve specializovaných prodejnách Dům barev. Experti na barvy a nátěry vám zde poradí s výběrem, a navíc vám pomohou natónovat vysněný barevný odstín.

Certifikace systémů řízení

ISO 9001
Certifikace kvality. Jsme schopni vyrábět a nabízet produkty i těm nejnáročnějším zákazníkům zcela v souladu s jejich potřebami a všemi nezbytnými předpisy. Certifikát obnovujeme v rámci přísného auditu každé tři roky, navíc mezi recertifikací probíhají kontrolní či dozorové audity. Díky ISO 9001 garantujeme kvalitu a stálost výrobního procesu, a tím i výsledných produktů Balakryl.
 
ISO 14001
Certifikace ochrany životního prostředí. Jsme pyšní na náš dlouhodobý a velmi efektivní přístup k ochraně životního prostředí. Certifikace ISO 14001 dokládá, že naše environmentální politika v Balakrylu je na prvotřídní úrovni. I nadále přitom vyhledáváme možnosti, jak snižovat dopad naší výroby na životní prostředí.
 
OHSAS 18001
Certifikace bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Tak jako dbáme na bezpečnost zákazníků při práci s našimi barvami a dalšími nátěry značky Balakryl, je naší prioritou i bezpečnost práce a ochrana zdraví našich zaměstnanců. Splňujeme veškeré legislativní požadavky, vylepšujeme vysokou úroveň bezpečnosti při práci a zvyšujeme také povědomí zaměstnanců o ochraně vlastního zdraví.