Jak najít balanc nejen v této době?

Protože dětem utíká čas daleko pomaleji než dospělým, a tím spíš v této době, určitě vy i oni oceníte nějakou kreativní aktivitu. Zkuste proto společně s Balakrylem vytvořit balanční destičku, jejíž výroba a následné užívání zabaví jak děti, tak dospělé. Každý člen domácnosti si pak svůj výrobek nadekoruje barvami Balakryl podle libosti a s dětmi tak můžete soutěžit jak o krásnější destičku, tak o to, kdo déle udrží balanc.

...

Benefity balanční destičky

Než se pustíte do samotné výroby a shánení materiálu, je dobré se seznámit s tím, co vám taková balanční destička přinese. Pomineme-li fakt, že strávíte příjemný čas s rodinou při tvůrčí činnosti, samotné balancování s sebou nese řadu výhod nejen pro vaše zdraví.

Prvním benefitem je zdokonalení koordinačních dovedností, jak rovnováhy, tak orientace v prostoru. Dalším přínosem je prevence možných zranění, hlavně páteře a vnitřních orgánů. V případě, že už bolestmi páteře či kloubů trpíte, cvičení na balanční desce může přispět ke zlepšení těchto obtíží. Také pomáhá při špatném držení těla nebo nadměrném napětí organismu.

V případě, že si troufáte na náročnější trénink, na internetu můžete najít tipy na balanční cviky, které přispívají k posílení hlubokých svalů. Těmi zlepšíte jak stabilitu celého těla, tak jeho těžiště, a nic pak nebrání tomu, abyste pokračovali v dalším posilování svalů.

A také - balanční destička, kterou si sami vyrobíte, je finančně nenáročná. Navíc k ní budete mít pravděpodobně daleko bližší vztah než ke kupovaným cvičebním nástrojům, což bude mít (snad) za následek větší nadšení ze cvičení.

Co budete potřebovat

 • Dřevěnou desku
  • Možno zakoupit na internetu nebo v obchodech pro kutily
 • Tenisový míček
 • Univerzální vodou ředitelné barvy Balakryl UNI mat

Postup výroby

 1. Nejprve z desky vyřízněte kruh o průměru 30 cm.
 2. Poté do jeho středu udělejte 5 centimetrový otvor.
 3. Destičku z obou stran natřete bílou barvou Balakryl UNI mat, která nezapáchá, snadno se roztírá a má atest na dětské hračky.
 4. Barvu nechte 4 hodiny zaschnout a poté nátěr opakujte.
 5. Po dalších 4 hodinách přichází na řadu samotné dekorování destičky libovolnými odstíny a barevnými kombinacemi Balakrylu. Se správným natónováním barev vám rádi pomohou v Domu barev, kde vám zamýšlený odstín rádi namíchají.
 6. Jakmile všechny barvy důkladně zaschnou, vložte ze spodu do otvoru tenisový míček. A soutěž v balancování může začít!

Na závěr

Věříme, že nejen při výrobě balanční destičky si užijete spoustu zábavy. Taky vám přejeme, abyste při jakémkoliv balancování našli tu správnou rovnováhu!