Postavte učící věž pro malé pomocníky

Určitě to znáte. Čeká vás práce v kuchyni, ale nemůžete se vzdálit z pokoje, protože váš malý objevitel rád zkoumá všechna potenciálně nebezpečná zákoutí. Proč ho ale nevzít s sebou do kuchyně? Už od předškolního věku se naučí zručnosti a vy ho tak budete mít většinu času na očích. Tento záměr vám dozajista usnadní učící věž, díky které se stanou výškově nepřístupná místa dosažitelnými. Proto jsme pro vás připravili postup, jak takovou učící věž vyrobit.

Hurá do toho!

Co budete potřebovat:

  • Stoličky (my použili Bekväm a Oddvar z Ikei. Můžete ale použít jakékoliv jiné s podobnými rozměry).
  • Brusný papír či houbičku
  • Barvy Balakryl UNI mat
  • Štětec
  • Vrtačku
  • Šroubky

Jak na to?

Kontrola a broušení

Obě stoličky nejprve zkontrolujte, zda netrpí nějakou funkční vadou. Malá vada by vám totiž mohla zhatit všechny vaše plány ať už během samotné výroby nebo při následném používání.

Poté obě stoličky zbavte nerovností brusným papírem či houbičkou. Díky tomuto kroku zajistíte perfektí krytí Balakrylu UNI.

Natírání

Než přistoupíte k natírání, ověřte si, zda máte připravené jak štětce, tak správně namíchané barvy. Odstín zvolte v závislosti na vzhledu vašeho interiéru, ale nebojte se i malých experimentů. My jsme natřeli stoličky tak, aby připomínaly vzor zebry, což dětem přijde zajímavé a hravé. Tóny barev si můžete namíchat sami nebo vyzkoušejte servis Domu barev, kde vám profesionálně poradí a pomohou.

První nátěr Balakrylu UNI mat nechte asi 4 hodiny zaschnout a poté jej lehce přebruste, aby druhý nátěr dokonale přilnul. Třetí nátěr už není nutný, ale v případě světlejších odstínů o něm můžete uvažovat, abyste zajistili bezchybný vzhled. Balakryl zaručí nejen skvělé krytí a ochranu povrchu, navíc má i atest pro použití na dětské hračky a styk s potravinami. Hodí se jak do interiérů, tak exteriérů, kde vyniká svou odolností vůči povětrnostním vlivům.

Montáž

Čtyři hodiny po posledním nátěru můžete přistoupit k sestavení učící věže. Na pomoc si zkuste pozvat malé i větší pomocníky, kteří budou jistě zvědaví na právě vznikající novinku vašeho bytu.

K ruce si vezměte návod na montáž stoliček a nejprve postupujte podle něj. Jakmile se dostanete k vrchnímu dílu stoličky Oddvar, zpozorněne. Tento díl totiž přijde přivrtat k nohám stoličky Bikväm.

Posledním krokem je spojení obou stoliček. Nejprve si pečlivě přeměřte rozměry, rozvrhněte místa vrtání, která si viditelně vyznačte. Poté už jen vyvrtejte díry a obě stoličky smontujte k sobě. Tadááá a učící věž je na světě!

Přejeme vám, aby vás výroba učíčí věže bavila stejně jako nás a aby vám přinesla zamýšlený užitek.

Tento nápad vznikl ve spolupráci s Be Mark.