DIY hračky s Balakrylem

Lámete si někdy hlavu s tím, jak zabavit děti, povzbudit jejich kreativitu a vytvořit něco s trvalou hodnotou? Pusťte se do výroby vlastních hraček! Díky tomu děti třeba zjistí, že není nutné neustále kupovat hračky nové. A to je přece sen většiny rodičů!

Následující nápady vznikly ve spolupráci Balakrylu s Petrou Pakostovou – autorkou blogu Nápady pro Aničku (www.napadyproanicku.cz)

Co vyrobit?

Silnice

Nejprve si obstarejte dřevěnou desku, kterou v případě nerovného povrchu přebruste. Jestliže jsou nerovnosti povrchu zásadní, použijte elektrickou brusku, jinak vám bude stačit brusná houbička.

Celou desku poté natřete černou krycí barvou Balakryl UNI, která je:
  • rychleschnoucí
  • nezapáchající
  • maximálně odolná
  • snadno aplikovatelná
Mimo jiné má Balakryl UNI atest na dětské hračky, styk s potravinami a dokonce neškodí domácím mazlíčkům.

Jakmile barva zaschne, což obvykle trvá 4 – 6 hodin, připravte si bílou elektrikářskou pásku, kterou nalepte do středu vaší nové silnice. Alternativní možností je vyznačení čáry pomocí bílé barvy Balakryl UNI mat.

Připravit, pozor, teď! A závody mohou začít.

Garáž

K výrobě garáže, která se bude maximálně hodit k již vyrobené silnici, si nachystejte:
  • překližkový šanon
  • překližku
  • staré dětské kostky
  • lepidlo
  • barvy Balakryl
Prvním krokem je rozmyšlení a rozvržení garáže. Jednotlivé kusy překližkového šanonu a překližky k sobě nejdříve jen přikládejte, abyste vymodelovali vámi požadovaný vzhled garáže. Poté konkrétní díly přilepte pevně na své místo.

Následující krok je natírání barvou Balakryl UNI mat, která vytváří hladký matný vzhled a je ředitelná vodou. My zvolili na silnice a heliport černou barvu. Po 4 – 6 hodinách, tedy až barva zaschla, jsme použili bílý odstín Balakrylu, čímž jsme znázornili dopravní značení.

Trpaslíci

Až budete prořezávat stromy, odložte si pár klacíků stranou. Společně s dětmi je totiž můžete využít k výrobě trpaslíků, kteří pak jistě ozvláštní vaši zahradu, předzahrádku nebo truhlíky.

Jednu stranu větviček seřízněte narovno za pomoci pilky nebo zahradnických nůžek. Díky tomu budou trpaslíci stát na místě a získají více stability. Druhou, nezarovnanou stranu seřízněte nožem do špičky a ostraňte kůru v místě, kde budete později malovat obličej.

Nakonec si vyberte různé barvy Balakrylu UNI a namalujte trpaslíkům čepičky a obličeje. Panáčci jistě najdou využití nejen kolem domu, ale i uvnitř něj. Nebo vezměte děti na procházku do lesa, kde můžete postavit domečky pro trpaslíky z větviček, mechu a šišek.