Jak na netradiční domeček pro panenky?

Rádi tvoříte a poohlížíte se po nějakém novém nápadu? Zkuste vyrobit domeček pro panenky, který jistě potěší vaše ratolesti, zútulní nejedno zákoutí všeho domova a navíc vám pomůže zrenovovat starý konferenční stolek.
 

Renovace starých věcí

Možná ani netušíte, že se vám na půdě může ukrývat doslova poklad. Zkuste proto zapátrat po vyřazeném nábytku, ať už u vás doma, rodičů či prarodičů, a retro kousky přetvořte v originální doplňky vašeho bytu.

Blogerka a interiérová designérka Zuzana Kaščáková zrenovovala spolu s Balakrylem starý konferenční stolek a přetvořila jej v domeček pro panenky. Jak na to?

Co si nachystat

  • Smetáček
  • Brusnou houbu
  • Rukavice
  • Univerzální vodou ředitelné barvy Balakryl UNI
  • Míchátko

Příprava

Nejprve stolek omeťte od prachu a všech nečistot a následně odmontujte veškeré kování. Povrch stolku poté zbruste od starých a nesoudržných nátěrů. Jestliže je to nutné, omyjte stolek mýdlovou a pak čistou vodou, abyste ho zbavili případné mastnoty. Konferenční stolek nechte oschnout a mezitím si můžete nachystat barvu.

Nátěr

Barvu důkladně rozmíchejte a stolek natřete první vrstvou, kterou nechejte minimálně 4 hodiny schnout. Poté můžete aplikovat druhou vrstvu Balakrylu. V případě, že si nejste jistí jaký barevný odstín zvolit a namíchat, neváhejte využít služeb Domu barev. Rádi vám poradí a výslednou barvu namíchají tak, aby skvěle doplnila váš stávající interiér. Na výběr máte až 20 000 barevných odstínů.

Krycí barvy Balakryl UNI se hodí jak na dřevo, tak kov či plast. Také nezapáchají, rychle schnou a výborně kryjí. Balakryl UNI mají mimojiné atest na dětské hračky, a proto se skvěle hodí právě na renovaci povrchů, které jsou součástí dětského pokoje.

Proměna stolku v domeček

Po zaschnutí i druhé vrstvy už zbývá poslední krok k vytvoření domečku pro panenky - zařízení nábytkem. My povrch stolku přeměnili na obývák s jídelnou, zatímco šuplík posloužil jako útulná ložnice.

Možná si říkáte, co se stolkem až děti odrostou? Co pokračovat v proměnách a vytvořit z něj krásný a funkční toaletní stolek? Ať už pro vás nebo vaši malou parádnici.