Balakryl podporuje budoucí řemeslníky

Ne nadarmo se říká, že řemeslo má zlaté dno. Už několik let se ale nejen Česko potýká s nedostatkem kvalitních řemeslníků. Tento neblahý trend se snaží zvrátit například na Akademii řemesel Praha, se kterou letos Balakryl navázal úspěšnou spolupráci.

...

Akademie řemesel

Akademie řemesel se soustředí na přípravu budoucích stavebníků, strojařů či elektrotechniků. Učitelé se zaměřují nejen na kvalitní teoretickou výuku, ale hlavně získávání náležité praxe a odborných kompetencí. Výuka probíhá nejen v učebnách a polygonech, ale také v reálném prostředí spolupracujících firem.

Spolupráce s Balakrylem

Balakryl s Akademií řemesel také navázal spolupráci, v rámci které studentům poskytl nátěry na připravované studentské projekty. Jedním z nich byla například silnovrstvá lazura na dřevo Balakryl Telux, se kterou si studenti vyzkouší lazurování v praxi.

Jaké další produkty by si mohli studenti v budoucnu vyzkoušet? Například univerzální barvy Balakryl UNI na různé povrchy, Balakryl Voskový olej na dřevo na bázi přírodního včelího vosku, Balakryl Antikor – antikorozní základní barva na kov nebo Balakryl Plasty.

Workshop

Další z iniciativ Balakrylu byl workshop s odborníkem, který proběhl ve čtvrtek 16. 6. v prostorách Akademie řemesel Praha. Tento workshop byl určen především pro obory truhlář, tesař a podlahář.

Na úvod představil Radek Kříž, technický poradce značky Balakryl ze společnosti PPG, širokou škálu nátěrů. Díky tomu získali studenti ucelený přehled jak o ochranných nátěrech na dřevo, tak o krycích barvách a jejich vlastnostech a použití. Radek Kříž také ukázal, jak povrch dřeva správně připravit a jak postupovat při aplikaci a nátěru tak, aby co nejdéle plnil svůj účel. Radek Kříž k tomu dodal: „Jsme rádi, že máme příležitost oslovit mladou generaci. Studenti těchto oborů by se měli v nabídce našich produktů dobře orientovat, aby v praxi zvolili vhodný nátěr a uměli s ním správně zacházet.“

Druhá čast workshopu se nesla ve znamení přetavení teoretických znalostí do praxe. V atriu školy si proto mohli studenti nátěry na dřevo prakticky vyzkoušet. Po skončení workshopu dostal kažný účastník jako dárek krycí barvu a štětec.

V Balakrylu jsme nadšení s naší spolupráce s Akademií řemesel a už teď se těšíme na další aktivity a setkání s budoucími řemeslníky.