Vyrobte si cornhole - hru, co dobývá svět

Slyšeli jste někdy o hře zvané cornhole? Tato hra, která si podmaňuje stále více příznivců, má dokonce i své mistrovství světa. Jen na instagramovém účtu Americké cornholové ligy najdete více než 50 tisíc fanoušků. Vyrobte si s Balakrylem hrací desku cornholu a užijte si tak tuto hru společně s rodinou či přáteli.
 

...

Co je cornhole

Cornohle je hra doslova pro každého. Nezáleží na věku, výšce či fyzické zdatnosti, zahraje si opravdu kdokoliv.

I přes masivní popularitu v USA vznikla tato hra u našich západních sousedů - v Německu, a hodí se především jako zábava na zahradní party, rodinnou sešlost nebo teambuilding. Dá se využít i jako smysluplná aktivita pro děti v rámci tělocviku - ať už na hřišti či v hale, nebo třeba v rámci táborových aktivit.

Současně se v Česku pořádají už i cornholové turnaje, kde můžete změřit síly s již zkušenějšími hráči.

Pravidla hry

Existuje mnoho způsobů a variant pravidel cornhole.

Běžně proti sobě hrají dva týmy, jejichž cílem je hodit více sáčků s kukuřicí do otvoru v dřevěné desce, která je vzdálená 8 metrů od hráčů. 3 body získává tým za přesný hod do otvoru a 1 bod, pokud sáček zůstane ležel alespoň na desce. Tým, který získá 21 bodů vyhrává.

Obvykle každé družstvo háže na svou desku, nám se ale líbí způsob, kdy je k dispozici pouze jedna deska. Hráči si tak mohou pytlíčky shazovat z desky nebo naopak do otvoru posunout vlastní sáček.

Jak si vyrobit vlastní cornhole

Pro výrobu hrací desky si připravte:
  • Desku z překližky (doporučené rozměry jsou 120 x 60 cm)
  • Brusku nebo brusnou houbičku
  • Ruční nebo přímočarou pilu
  • Dřevěné latě či trámky
  • Šroubovák, šrouby = spojovací materiál
  • Barvy Balakryl UNI
Nejprve desku zbruste bruskou nebo brusnou houbičkou, abyste dosáhli jejího hladkého povrchu. Poté vyřízněte kulatý otvor o průměru 17 cm, který bude asi 20 cm od jednoho z krajů. Následně vytvořte pomocí latí rám, který připevněte po obvodu desky. Z trámků vytvořte dvě nohy, které připevněte na tu stranu desky, kde jste vyřízli otvor. Ty přišroubujte k rámu z dřevěných latí tak, aby deska stála šikmo vzhůru a otvorem nahoru.
 
Poté desku přetřete bílou barvou Balakryl UNI, kterou nechte 4 hodiny zaschnout. Nátěr poté ještě jednou opakujte.
Také se nebojte popustit uzdu své fantazii a nadekorujte desku podle svých představ. Na výběr máte z více než 20 000 barevných odstínu krycích barev Balakryl UNI. Díky tomu získáte hladký a vysoce odolný povrch. Balakryl UNI nejen že rychle schne, ale navíc má atest na dětské hračky a styk s potravinami.

Finálním krokem je výroba 8 pytlíčků ve dvou barevných provedeních. Z látky o rozměrech 15 x 15 cm ušijte sáčky, které před zašitím naplňte sušenou kukuřicí. Alternativou může být ale i písek.

A teď kdo s koho!

 

Video postupu