Příběhy RECY věcí 2019

Všichni účastníci si letošní workshop v Ostravě naplno užili. Ve sběrném dvoře ulovili kousky, kterým pak dali druhý život. Zde jsou některé jejich příběhy a lidé, co stojí za nimi. Pokud vás osloví, můžete si prohlédnout i ostatní projekty a hlasovat pro svého favorita.

Pro mne poklad, pro jiného odpad

Růžové posezení (Petra Suchá)

Petru ve sběrném dvoře zaujala stará lavička a plastové růžové sedátko, takže „růžové posezení“ bylo nasnadě. Lavičku bylo potřeba pořádně zbrousit od nesoudržných nátěrů až na původní dřevo, aby ji mohla natřít krycí barvou Balakryl UNI mat v tmavě šedém odstínu. Stoleček na nápoje, stylově ve tvaru hrníčku, udělala z odložené desky a natřela v kombinaci tmavě šedé a růžové. 

Šachovnice (Andrea Masaryková)

Mottem díla je: „Nečum do telky, ale hraj!“ Tak proč si šachovnici nevytvořit právě z vyhozené televize. Opět bylo potřeba ji vyčistit, zbrousit a přetřít bezbarvým ochranným lakem. Figurky Andrea vyřezala z roštu postele. Hrací desku si vyříznula ze staré skříně a natřela ji bílým Balakrylem. Potom stačilo vzít do ruky Balakryl UNI černý, natřít figurky a namalovat hrací políčka. Aby barva nestékala do políček protihráče, stačilo si pomoci papírovou lepicí páskou.

Stůl Gradient (Veronika Novotná a Michaela Tkáčová)

Bylo nebylo, v Ostravě se spojily síly Česka a Slovenska a utužily tak československé „sesterství“.  Vznikl stolek složený z okna, železných židliček, roštu z postele, odřezků jiných účastníků a hřebíků z obrazu. Nejprve bylo potřeba z okenního rámu opatrně dostat sklo. Rám i kovové židličky zbrousily bruskou, aby jim mohly věnovat nový nátěr. Na rám použily barvu Balakryl UNI mat odstín bílý a na židličky kontrastní červený. Na židličky namontovaly desku vyříznutou z roštu, na ni umístily různými odstíny natřené odřezky ve tvaru jehlanů a navrch položili zrenovované okno. Použití stolu necháváme na vás, ale doporučujeme popíjení nápojů, po kterých nebudete mít druhý den „okno“.