3 plus 1 tip na efektivní proměnu interiéru

Máte pocit, že je váš byt dlouho stejný a už by to chtělo nějakou změnu? Nemusíte provádět rozsáhlou přestavbu, abyste docílili proměny vašeho interiéru. Stačí pár nápadů a důraz na detail.

...

Pokud není potřeba žádný velký zásah v podobě nákladné rekontrukce, pak se zaměřte na zdánlivé maličkosti. Ty jsou ve výsledku nejvíce vidět a současně dlouho vydrží. Které to ale jsou?

1. Stěny

První velkou změnou může být výmalba stěn – ať už kompletní v celém bytě nebo pouze jednotlivých zdí. K celkové výmalbě použijte kvalitní přípravek, jako například Primalex Ceramic, který udrží stěny dlouho čisté a vy tak ušetříte za časté malování. Primalex Ceramic má díky vylepšené receptuře krémovější konzistenci, díky čemuž lépe kryje. Také snadno tvoří jednolitý povrch, takže na „kocoury“ na stěně rychle zapomeňte.

...

Pokud jste však připraveni na větší změnu interiéru, co zkusit vymalovat pouze jednotlivé stěny? Díky tomu dosáhnete většího "wow" efektu a prostor vašeho bytu bude vypadat hravě a originálně. Nechejte se inspirovat odstíny řady Primalex Inspiro odkazující na návrat k přírodě a současně vytvářející útulnou domácí atmosféru.

...

Jestliže máte malou místnost, kterou je potřeba opticky zvětšit, vymalujte jednu stěnu kontrastní barvou. Když naopak potřebujete zútulnit vysoký prostor, zvolte tmavý odstín stropu a naopak ponechejte světlé stěny. V případě, že máte v oblibě industriální look, vyzkoušejte efekt betonové stěrky. To vše vám může pomoci vytvořit ve vašem domě útulno, kam se bude každý rád vracet.

2. Nábytek

Stěny nejsou to jediné díky čemu můžete vdechnout vašemu interiéru nový život. Důležitým prvkem je i nábytek. Nemusíte hned pořizovat nový, ale místnost stačí chytře přeorganizovat nebo natřít nábytek starý, popřípadě ten pořízený z druhé ruky. Stará komoda nebo rustikální židle dodají prostoru svěží nádech a díky novému nátěru či patině vytvoří ladící celek.

...

A nemusíte se omezovat pouze na dřevo. Nový nátěr můžete dopřát i objektům z plastu, dřevotřísky nebo kovu. Nejprve však povrch nezapomeňte očistit a přebrousit od předchozích nátěrů. Následně použijte vodou ředitelné barvy Balakryl UNI, které můžete natónovat až do 20 000 barevných odstínů. Tyto barvy jsou ekologické, nezapáchají, rychle schnou, mají výborné krycí vlastnosti a dokonce jsou vhodné i na dětské hračky.

3. Dekorace

A na závěr dekorace. Bytové doplňky nemusíte hledat v designových buticích, ale stejně jako u nábytku stačí zapátrat v bazaru nebo třeba u babičky na půdě. Jestliže máte zbytek barvy z nátěrů nábytku, zužitkujte ji i pro doladění dekorací. Našimi tipy jsou určitě barevné květináče, rámečky na fotky, atypická váza nebo třeba jednoduchá dřevěná bedýnka.

Tip navíc

Dokonalý vzhled interiéru podtrhnete ladící textilií, jako například dekou, závěsy nebo polštářky. Takové detaily určitě neuniknou pozornosti vašim návštěvám, protože přinesou do interiéru šmrc a nápad.