Jak a proč natírat plasty

Každý povrch a materiál má svojí životnost a i plast se někdy musí zrenovovat. Může se zdát, že obnovit výchozí hladký vzhled je nemožné, ale to je omyl. K vydařenému výsledku nám pomůžou nátěrové hmoty od Balakrylu.

Technici Balakrylu radí

Seznamte se

Pro nejlepší výsledek natírání plastů je nejlépe nejdříve zjistit z čeho je plast vyroben. Na drtivé většině plastových výrobků je na jejich spodní straně zobrazen symbol, ze kterého je výrobek vyroben např. PVC, PP, PE, PS, PMMA apod. Pro plastické hmoty neurčitého složení, recykláty, měkčené plasty a různé laminované povrchy je třeba přilnavost předem vyzkoušet. Krycí barva není vhodná pro nátěry PE (polyetylenu), PP (polypropylenu) a teflonu.

Balakryl Plasty

Jaký typ nátěrové hmoty je vhodné zvolit? Balakryl Plasty má vysoký lesk, rychle zasychá, nežloutne, nepřilepuje se ani při zvýšené teplotě, je tedy odolný proti slepení při nátěrech oken. Je možné jej použít k venkovním i vnitřním nátěrům plastových hmot, zejména ABS, tvrdého PVC a umakartu. Dále například k nátěru potrubí, elektrikářských lišt a plastového nábytku. Balakryl Plasty je nabízen ve dvou odstínech – bíle a tmavě hnědé. 

Tónování není problém

Pokud si nevyberete z vybraných odstínů, můžete též použít BALAKRYL UNI, který si můžeme nechat natónovat až do 20 000 odstínů. Výhoda Balakrylu UNI je, že má atesty na dětské hračky, styk s potravinami a lze jej použít ven i dovnitř. Dále se může použít na dřevo, keramiku, kov a další povrchy. Doporučujeme Balakryl UNI lesk, který lépe odolává povětrnostním podmínkám.

Důkladná příprava

Před aplikací musí být povrch dokonale očištěný a to i při odstranění ochranné fólie z rámů oken. Povrch po odstranění nečistot přebruste jemným brusným papírem č. 400 a očistěte od prachu a nečistot vzniklých při přebroušení. Odmastěte plasty odmašťovacími přípravky a následně je opláchěte čistou vodou. Pro docílení stejnoměrného nátěru a k nátěrům větších rovných ploch můžeme použít váleček.

Základní rady pro natírání

Barvu před aplikací zamíchejte. Pozor na napěnění, nevmíchávejte vzduchové bublinky. Barvu neřeďte a aplikujeme ji ve dvou vrstvách v intervalu 4–6 hodin. Teplota natíraného povrchu a okolí nesmí klesnout pod 10°C.