Jak na renovaci dřevěného zahradního nábytku

Venkovní stoly, lavice a židle se prodávají spíše v neutrálních barvách. Zkuste jim dát barevný nátěr a oživte tak i svou zahradu nebo terasu. Barvy navíc zlepšují náladu a chuť k jídlu, což se při společném stolování hodí. Renovace zahradního nábytku s barvami Balakryl UNI je jednoduchá a rychlá.

Jak na renovaci dřevěného zahradního nábytku?

Co budete potřebovat?

  • brusnou houbičku
  • plochý štětec
  • váleček s vaničkou
  • krycí barvu – v našem případě ohnivě rezavá Balakryl UNI mat (S 2075 – Y70R)
  • míchátko
  • případně otvírák na plechovky, abyste si neničili klíče nebo šroubovák

Dobrá příprava povrchu při renovaci je nezbytná

Povrch stolu i sezení je potřeba zbrousit až na zdravé dřevo. Odstraňte také všechny staré a nepřilnavé nátěry, potom povrch očistěte od prachu (stačí omést suchým štětcem), případně ještě odmastěte odmašťovačem nebo ředidlem. V našem případě nebylo odmašťování třeba.

Natírání je zábava i relax

Nejprve natírejte hrany a hůře přístupná místa plochým štětcem, na větší plochy pak můžete vzít váleček – práce vám půjde od ruky ještě rychleji a nemusíte se bát „kocourů“. Za pár minut proměníte stůl k nepoznání a za pár hodin si na něm můžete poprvé prostřít.

Na co si dát pozor

Vždy je dobré aplikovat alespoň dvě vrstvy nátěru, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku. Každou vrstvu nechejte nejméně 4 hodiny důkladně proschnout, aby se pak nátěr neolupoval. Během natírání by na předmět nemělo pražit přímé slunce – barva by zasychala velmi rychle a bylo by obtížné se k některým místům vracet či dobře navázat. Zároveň by neměla teplota klesnout pod
10 °C. Zima a vysoká vlhkost vzduchu schnutí přirozeně zpomalují.

Voilà!

Z každého takového kousku budete mít obrovskou radost. Je to jako vylézt na kopec, jen mnohem méně namáhavé. Tak se hlavně nebojte, nic neodkládejte a začněte svůj projekt ještě dnes, nebo aspoň o víkendu.