Reflexní pruhy malované barvami BALAKRYL podpoří bezpečnost dopravy

Díky reflexním pruhům je nyní bezpečnější silnice vedoucí alejí v Dolních Tošanovicích na Frýdecko-Místecku. Stromy v průběhu pátku a soboty 4. a 5. října natřeli bílou barvou BALAKRYL členové a dobrovolníci sdružení Arnika, kterých přijelo přes pětadvacet. Pro vodou ředitelnou netoxickou bílou barvu BALAKRYL se ekologové rozhodli po zkušenostech z předchozích natírání.

TitulekTitulek

Bezpečnostní pruhy mají nejen zvýšit bezpečnost dopravy, ale zároveň zachovat téměř stoletou alej pro další generace i přírodu a druhy živočichů, které mají v této krajinné dominantě své útočiště. Na bílou barvu pro natírání přispělo přes sto padesát lidí z celého Česka, někteří si přijeli „svůj“ strom natřít i osobně. Poprvé tuto akci finančně podpořila i značka BALAKRYL.

„Doslechli jsme se, že se v aleji stalo několik nehod a objevily se úvahy, že by se měla pokácet. Podle policejních statistik byla často na vině nepozornost. Výzkumy ukazují, že bílé reflexní pruhy na stromech podél cest významně zvyšují bezpečnost pro řidiče, zejména za tmy nebo při zhoršené viditelnosti. Bezpečnostní pruhy totiž řidičům pomáhají držet správný směr a usnadňují jim navigaci,“ přibližuje význam akce vedoucí kampaně Zachraňme stromy RNDr. Marcela Klemensová z Arniky a dodává: „Navíc každého pokáceného stromu je škoda, protože stromy čistí vzduch, produkují kyslík a utvářejí charakteristický ráz české a moravské krajiny,“.

TitulekTitulekTitulek

Při natírání stromů se uplatnila univerzální barva BALAKRYL UNI mat v odstínu Bílá. Ekologická, vodou ředitelná receptura pomáhá chránit životní prostředí i zdraví při práci s barvou. Jde o materiál, který lze použít v interiéru i v exteriéru. Barva výborně kryje, snadno se roztírá, nátěr vydrží ve venkovním prostředí bez problémů i několik let. Při natírání aleje v Dolních Tošanovicích se spotřebovalo přes čtyřicet kilo barvy Balakryl UNI mat.

Lidé alejím pomáhají pravidelně. Na takzvanou Plechovku pro alej v letech 2009 a 2013 přispělo celkem 337 lidí částkou 167 tisíc korun. Arnika za peníze z darů už v minulosti natřela přes čtyři sta stromů v alejích ve středních Čechách a zejména na Vysočině. Více o aktivitách sdružení Arnika na www.arnika.org.

TitulekTitulek

Novinky

15. 05. 2018

Balakryl přichází s novými odstíny

Balakryl přichází s novými odstíny

Od května jsou v prodeji nové trendy odstíny krycích barev Balakryl UNI: elegantní šedé, klasické přírodní a dynamické syté. Vodou ředitelné barvy UNI rychle schnou, při aplikaci nezapáchají a dobře se s nimi pracuje. Ať už plánujete dětský pokoj v …

pokračování

16. 11. 2017

Benefiční aukce výrobků ze soutěže Balakryl RECY věcí

Benefiční aukce výrobků ze soutěže Balakryl RECY věcí

V úterý 28. listopadu vás zveme od 18:30 do Monolok cafe na slavnostní ukončení 5. ročníku soutěže Balakryl RECY věci. Z 27 výrobků bude vyhlášen absolutní vítěz podle hlasování veřejnosti a zároveň porota oznámí jméno výherce čestné ceny.

V druhé …

pokračování

BALAKRYL VIZUALIZÉR

PODLAHOVÉ LAKY

Vyzkoušejte si,
jakého vzhledu
dosáhnete
s našimi laky
na dřevěných podlahách!

Flash aplikace zde:

VYZKOUŠET

Facebook - To se mi líbí

BALAKRYL - barvy, laky

Infolinka 800 10 10 00

A PPG Brand

Distributor:
PPG Deco Czech a.s.
338 24 Břasy, Česká republika

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.

Rozumím