S Balakrylem vznikla abstraktní malba

Syté zářivé odstíny bílé, modré, červené a krémové spojené v jedinou náladu, jediný abstraktní celek, tvoří nejnovější dílo slovenské malířky Jany Magdové. Základ obrazu přitom vznikl slitím čtyř odstínů univerzální barvy Balakryl UNI MAT. Jana Magdová je již známá nejen na Slovensku a v Čechách, ale její obrazy putují také po světě. Některé se právě nacházejí v Maďarsku, jiné v Irsku a v USA.

TitulekTitulek

Obraz velikosti 120 × 80 cm spojující syté energizující červené tóny s osvěžující výraznou modrou, které doplňuje bílá a krémová pěna, vznikl slitím čtveřice odstínů univerzální barvy Balakryl UNI MAT na bavlněném plátně. Po uschnutí autorka obraz ještě domalovala jak barvami BALAKRYL, tak uměleckými barvami. Výsledný efekt je úžasný, barvy jsou syté a zářivé. Jedná se o abstraktní malbu vhodnou do moderních interiérů. „Zaujímajú ma aj netradičné techniky, aj preto som vyskúšala vodouriediteľnú farbu BALAKRYL UNI MAT a zistila som, že je výborná aj pre výtvarníkov. Výhodou týchto farieb je to, že nezapáchajú a majú veľmi dobrú prekryvnosť,“ říká o použitých barvách BALAKRYL autorka, která jejich vlastnosti zná velmi dobře. Pracuje totiž přímo u zdroje, v oddělení marketingu společnosti PPG Deco Slovakia, která dodává kromě jiného barvy BALAKRYL na slovenský trh.

TitulekTitulek

Jana Magdová v současné době maluje hlavně portréty a abstraktní obrazy. Vyzkoušela nejrůznější techniky, počínaje kresbou pastelkami, tužkami a tuší, až po akvarel, akryl, temperu a olejomalbu. K jejím nejoblíbenějším technikám patří malba akrylovými a olejovými barvami. „Výhodou akrylových farieb je to, že schnú veľmi rýchlo, preto nemusím dlho čakať, aby som mohla pokračovať v maľovaní. Taktiež tieto farby sú bez zápachu, preto s nimi môžem pracovať v byte a v uzavretých priestoroch. Olejovými farbami zase môžem vytvoriť najjemnejšie detaily a plynulé farebné prechody,“ říká Jana Magdová. Zajímají ji i netradiční techniky – nejnověji zkouší používat různé pískové interiérové hmoty, díky kterým je povrch obrazu strukturovaný.

TitulekTitulek

Jana Magdová se věnuje malování a kreslení už od útlého dětství: 12 let navštěvovala základní uměleckou školu. Zapojila se do celé řady různých školních a mimoškolních výtvarných soutěží, ve kterých získala mnoho ocenění. Během studií na gymnáziu byla autorkou všech plakátů pro nejrůznější školní akce. Výtvarné cítění si zdokonalila i při studiu grafického designu v druhém největším městě Irska – v Corku. Práce Jany Magdové byly vystaveny již podvakrát v průběhu prestižní akce společnosti PPG Deco Slovakia v Hotelu Bellevue v Tatrách.

Novinky

15. 05. 2018

Balakryl přichází s novými odstíny

Balakryl přichází s novými odstíny

Od května jsou v prodeji nové trendy odstíny krycích barev Balakryl UNI: elegantní šedé, klasické přírodní a dynamické syté. Vodou ředitelné barvy UNI rychle schnou, při aplikaci nezapáchají a dobře se s nimi pracuje. Ať už plánujete dětský pokoj v …

pokračování

16. 11. 2017

Benefiční aukce výrobků ze soutěže Balakryl RECY věcí

Benefiční aukce výrobků ze soutěže Balakryl RECY věcí

V úterý 28. listopadu vás zveme od 18:30 do Monolok cafe na slavnostní ukončení 5. ročníku soutěže Balakryl RECY věci. Z 27 výrobků bude vyhlášen absolutní vítěz podle hlasování veřejnosti a zároveň porota oznámí jméno výherce čestné ceny.

V druhé …

pokračování

BALAKRYL VIZUALIZÉR

PODLAHOVÉ LAKY

Vyzkoušejte si,
jakého vzhledu
dosáhnete
s našimi laky
na dřevěných podlahách!

Flash aplikace zde:

VYZKOUŠET

Facebook - To se mi líbí

BALAKRYL - barvy, laky

Infolinka 800 10 10 00

A PPG Brand

Distributor:
PPG Deco Czech a.s.
338 24 Břasy, Česká republika

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.

Rozumím