Lazury Balakryl splní všechna barevná přání

Modernější receptura s garancí spolehlivé ochrany v exteriéru minimálně 3 roky, resp. 5 let, a navíc barevná paleta čítající téměř 70 atraktivních odstínů vynesla lazurovací laky DIXOL a TELUX mezi nejvýznamnější novinky značky Balakryl pro letošní rok.

Titulek

Silnovrstvá lazura TELUX a tenkovrstvá lazura DIXOL patří k nejoblíbenějším výrobkům z nabídky značky Balakryl. Tyto lazurovací laky zabarvují dřevo do požadovaného odstínu a zároveň pomáhají zdůraznit jeho strukturu a zachovat tak přirozenou krásu dřeva. Jsou také spolehlivou cestou, jak dřevěné povrchy chránit před povětrnostními vlivy. S novou recepturou byla právě ochranná funkce obou výrobků ještě zvýšena.

„Změně receptur předcházel výzkum, jehož cílem bylo zjistit, kde se lazurovací laky nejvíce používají,“ upřesňuje Silvia Dyrcová, Brand Marketing Manager značky Balakryl a dodává: „I na základě tohoto výzkumu pak byly receptury obou výrobků upraveny a navzájem od sebe odlišeny“.

TitulekTitulek

Vylepšená receptura

Tenkovrstvá lazura DIXOL se nyní lépe vpíjí do dřeva a na jeho povrchu nevytváří lesklý film. Díky tomu se nátěr snadno obnovuje – stačí povrch lehce přebrousit a znovu natřít. Vzhled po zaschnutí byl z pololesku upraven na matný. Silnovrstvá lazura TELUX se po natření od tenkovrstvého DIXOLU liší na první pohled. TELUX totiž tvoří hladký, hedvábně lesklý film. Ten zajišťuje také vyšší odolnost v exteriéru. Díky účinnějšímu UV filtru je lazura odolnější před vyblednutím. Přítomnost nové vodoodpudivé složky zvýšila odolnost proti vlhkosti.

Oba výrobky nově obsahují speciální složku, která minimalizuje dolepování nátěru, časté zejména při vysokých teplotách a zvýšeném tlaku, a umožňuje tak využití lazurovacích laků Balakryl při natírání oken a dveří. Jak TELUX, tak DIXOL, se kromě toho snadněji aplikují. U prvně jmenovaného byla optimalizována tzv. otevřená doba, tj. doba, během které se lze vrátit na již natřená místa, u druhého byla vylepšena přilnavost k podkladu a navíc barevná stálost. Nová receptura umožnila Balakrylu garantovat minimální dobu spolehlivé ochrany u obou výrobků. Ta činí u tenkovrstvé lazury DIXOL 3 roky a u silnovrstvé lazury TELUX 5 let.

Bohatší o nové odstíny

Vzorníky čítající nově téměř 70 barevných variant zahrnují 8 nejoblíbenějších hotových odstínů (bezbarvý, borovice, dub, pinie, teak, ořech, palisandr, mahagon), 60 odstínů lze na počkání natónovat v Kolorovacích centrech Balakryl/Johns­tone´s/Primalex. Dva z hotových odstínů (bezbarvý a borovice) jsou totiž zároveň použitelné jako báze pro tónování. Paleta odstínů k tónování překvapí i veselými odstíny jako je růžová, fialková, tyrkysová, modrá nebo zářivě zelená, každá v několika variantách sytosti. Výběr odstínů určitě uvítají i děti, jimž lze TELUXEM či DIXOLEM natřít hračky i nábytek. Oba totiž splňují evropskou normu pro povrchovou úpravu hraček a dětského nábytku EN 71.

TELUX a DIXOL lze zakoupit například v síti prodejen Dům barev (www.dumbarev.cz) a ve vybraných prodejnách barev a laků.

Novinky

16. 11. 2017

Benefiční aukce výrobků ze soutěže Balakryl RECY věcí

Benefiční aukce výrobků ze soutěže Balakryl RECY věcí

V úterý 28. listopadu vás zveme od 18:30 do Monolok cafe na slavnostní ukončení 5. ročníku soutěže Balakryl RECY věci. Z 27 výrobků bude vyhlášen absolutní vítěz podle hlasování veřejnosti a zároveň porota oznámí jméno výherce čestné ceny.

V druhé …

pokračování

08. 09. 2017

Hlasujte v soutěži Balakryl RECY věci a vyhrajte

Hlasujte v soutěži Balakryl RECY věci a vyhrajte

Dnes startuje hlasování veřejnosti o nejpovedenější dílo letošního ročníku soutěže Balakryl RECY věci. Autor kousku, který od vás získá nejvyšší počet hlasů, si odnese 20 000 Kč a možnost podílet se na dalším ročníku, ovšem už jako člen odborné poroty. …

pokračování

BALAKRYL VIZUALIZÉR

PODLAHOVÉ LAKY

Vyzkoušejte si,
jakého vzhledu
dosáhnete
s našimi laky
na dřevěných podlahách!

Flash aplikace zde:

VYZKOUŠET

Facebook - To se mi líbí

BALAKRYL - barvy, laky

Infolinka 800 10 10 00

A PPG Brand

Distributor:
PPG Deco Czech a.s.
338 24 Břasy, Česká republika

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.

Rozumím