Turisty na Krymu vedou značky malované BALAKRYLEM

Turisty na Krymu vedou značky malované BALAKRYLEM

Tisíc kilometrů nových turistických stezek se během příštího roku objeví v oblasti kolem Simferopolu, hl. města Autonomní republiky Krym. Do českého projektu, který podpoří turistický ruch na Krymském poloostrově, se zapojily i ekologické barvy BALAKRYL.

Provedení samotného značení mají na starosti dobrovolníci z krymské horské služby. „Znají dobře terén a mají potřebnou fyzickou kondici,“ vysvětluje Ivo Dokoupil, který celý projekt organizuje a řídí. Skupina tří až pěti dobrovolníků zvládne za jeden den vyznačit 6 až 7 kilometrů vybrané turistické trasy. V praxi to znamená, že každý den ujde s veškerým vybavením klidně i 20 kilometrů. Turistické značení na Krymu je financováno z prostředků České vlády prostřednictvím Ministerstva zahraničních věcí ČR. Dosud bylo v rámci projektu vyznačeno asi 350 kilometrů stezek. Než v lednu napadne první sníh, plánuje Ivo Dokoupil realizovat ještě aspoň 100 kilometrů.

Turisty na Krymu vedou značky malované BALAKRYLEM

Krásnou horskou krajinou nyní dobrovolníky doprovázejí i barvy BALAKRYL, konkrétně univerzální barvy BALAKRYL UNI v odstínech modrá, žlutá, zelená, červená a samozřejmě bílá. „Česká republika je, co se týče kvality a kvantity turistického značení, na světové špičce,“ vysvětluje Ivo Dokoupil. „Už před 150 lety jsme u nás měli Klub českých turistů, a tak jsme zvyklí na standard, který ve světě rozhodně není běžný,“ doplňuje Ivo Dokoupil, který dobrovolníky z krymské horské služby nejprve školí. Nejde totiž jen o samotnou realizaci značek, ale především plánování jednotlivých tras a přípravu map, které souhlasí se skutečným terénem.

Barvy BALAKRYL jsou pro podobné realizace ideální. Vynikají dlouhou životností a vysokou odolností proti povětrnostním vlivům i mechanickému opotřebení. Jsou vodou ředitelné, takže štětce lze omýt bez problémů vodou a není potřeba žádné ředidlo. Navíc jde o materiály zcela ekologické, které při práci nepoškozují zdraví. „Vodou ředitelné barvy BALAKRYL jsme si oblíbili proto, že pracujeme daleko od civilizace a můžeme vše potřebné včetně rukou po práci umýt jednoduše vodou,“charak­terizuje výhody barev Ivo Dokoupil. „Taky jsme v praxi zjistili, že tyto barvy vydrží na stromech několik let beze změn, takže nemusíme značky tak často obnovovat.“

O Krymu

Turisty na Krymu vedou značky malované BALAKRYLEM
Turisty na Krymu vedou značky malované BALAKRYLEM

Krymský poloostrov se nachází na jih od Ukrajiny, je omýván Černým a Azovským mořem. S pevninskou Ukrajinou jej spojuje 8 km široká Perekopská šíje. Od roku 1783 byl poloostrov částí Ruska, v roce 1954 se stal součástí Ukrajiny. Krym je znám jedinečnou přírodou, exotickými horskými a pobřežními scenériemi. Místní hory jsou hojně navštěvované turisty z okolních zemí, po zdejších cestách projde ročně asi 50 tisíc lidí.

Více o turistickém značení na Krymu se dozvíte na www.crimea.cz.

Novinky

15. 05. 2018

Balakryl přichází s novými odstíny

Balakryl přichází s novými odstíny

Od května jsou v prodeji nové trendy odstíny krycích barev Balakryl UNI: elegantní šedé, klasické přírodní a dynamické syté. Vodou ředitelné barvy UNI rychle schnou, při aplikaci nezapáchají a dobře se s nimi pracuje. Ať už plánujete dětský pokoj v …

pokračování

16. 11. 2017

Benefiční aukce výrobků ze soutěže Balakryl RECY věcí

Benefiční aukce výrobků ze soutěže Balakryl RECY věcí

V úterý 28. listopadu vás zveme od 18:30 do Monolok cafe na slavnostní ukončení 5. ročníku soutěže Balakryl RECY věci. Z 27 výrobků bude vyhlášen absolutní vítěz podle hlasování veřejnosti a zároveň porota oznámí jméno výherce čestné ceny.

V druhé …

pokračování

BALAKRYL VIZUALIZÉR

PODLAHOVÉ LAKY

Vyzkoušejte si,
jakého vzhledu
dosáhnete
s našimi laky
na dřevěných podlahách!

Flash aplikace zde:

VYZKOUŠET

Facebook - To se mi líbí

BALAKRYL - barvy, laky

Infolinka 800 10 10 00

A PPG Brand

Distributor:
PPG Deco Czech a.s.
338 24 Břasy, Česká republika

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.

Rozumím