S novými nátěry BALAKRYL budou okna jako nová

Dřevěná okna působí přirozeně a příjemně. Dřevo jako materiál však má svá specifika. Okna jsou trvale vystavena povětrnostním vlivům jako dešti, mrazu nebo naopak ostrému slunci a vysokým teplotám. Je tak potřeba je chránit a čas od času jim dopřát nový kabát. Nátěrový systém v podobě základní barvy BALAKRYL ZÁKLAD a speciální barvy BALAKRYL OKNA A DVEŘE dodá povrchu oken a dveří dlouhodobou ochranu a zároveň vysoce atraktivní, hladký vzhled.

1. krok – Základová barva:

BALAKRYL ZÁKLAD

BALAKRYL ZÁKLAD

Nová, vodou ředitelná akrylátová barva pro základní nátěry všech druhů dřeva v exteriéru i v interiéru. Je určena k novým i renovačním nátěrům především okenních rámů, dveří, dřevěného nábytku, dřevěných obložení, podhledů a jiných stavebně truhlářských výrobků. BALAKRYL ZÁKLAD vyniká výbornou přilnavostí k povrchu i k vrchnímu nátěru a dobře kryje. Nátěr rychle schne, nezapáchá a dobře vyplňuje případné drobné nerovnosti povrchu. Poté je pevný a zároveň pružný, odolný proti vzniku puchýřů. Povrch se dobře brousí a lehce přetírá. BALAKRYL ZÁKLAD disponuje atestem na dětské hračky. Výrobek nahrazuje základovou barvu Tebakryl.

Laboratorní i aplikační testy prokázaly, že BALAKRYL ZÁKLADvykazuje nejlepší vlastnosti ze všech porovnatelných výrobků na českém trhu. BALAKRYL ZÁKLADdosahoval nejvyššího skóre u vlastností jako je kryvost, brousitelnost a jednoduchá aplikace, které jsou u základních barev nejčastěji vyžadovány koncovými spotřebiteli.

Balení: 0,7 kg; 2,5 kg; 9kg
Barevné odstíny: 0100 – bílý
Konečný vzhled: matný
Vydatnost: 5 – 7 m²/kg v 1 vrstvě
Doba spotřeby: 2,5 roku

2. krok – Vrchní barva:

BALAKRYL OKNA A DVEŘE

BALAKRYL OKNA A DVEŘE

Nová vrchní barva vhodná k venkovním i vnitřním nátěrům oken, dveří, dřevěných staveb a všech druhů dřevotřískových a dřevovláknitých desek i kovových částí dveří a oken, pokud jsou opatřeny antikorozním nátěrem. Tato akrylátová barva je určena k novým i renovačním nátěrům. Barva nedolepuje (anti-blocking efekt), což znamená, že natřená okna se neslepí ani při zvýšené teplotě /např. v létě/ a tlaku /např. tlak mezi rámy oken navzájem/). Nátěr výborně odpuzuje vodu, je trvale pružný a zároveň mechanicky odolný. Receptura výrobku je zcela ekologická. BALAKRYL OKNA A DVEŘE nahrazuje výrobek Tebal.

Balení: 0,7 kg
Barevné odstíny: 0100 – bílý
Konečný vzhled: lesklý
Vydatnost: 7 – 8 m²/kg v 1 vrstvě
Doba spotřeby: 2,5 roku
Postup při natírání oken

PŘÍPRAVA PODKLADU

  • Podklad musí být pevný, suchý, hladký, čistý, zbavený vosku a mastnoty.
  • Z dřevěných povrchů odstraňte brusným papírem č. 60 – 100 veškerou pryskyřici. Vlhkost dřeva by neměla překročit 12%. Z povrchu vláknitých desek odstraňte brusným papírem č. 220 – 240 voskové (parafinové) vrstvy.
  • Staré nátěry se špatnou přilnavostí se odstraní až na podklad.
  • Dobře přilnavé nátěry se vybrousí brusným papírem č. 120 – 150, očistí se a odmastí.
  • Pro tmelení drobných nerovností v interiéru lze použít vhodný akrylátový tmel. Ten by měl při teplotě 20 – 24°C zasychat asi 3 hodiny. Tmelená místa lze brousit zasucha brusným papírem č. 120 – 150. Poté se povrch musí dobře očistit. Venkovní plochy není vhodné tmelit.

ZÁKLADOVÁ BARVA

Obsah plechovky BALAKRYL ZÁKLAD před aplikací důkladně rozmíchejte. Barvu aplikujte štětcem, válečkem nebo stříkáním.

  • Pro první nátěr neošetřeného dřeva v interiéru použijte barvu BALAKRYL ZÁKLAD zředěnou vodou v poměru 3 díly barvy a 1 díl vody. Pro venkovní, více namáhané nátěry doporučujeme nejprve použít Balakryl Napouštědlo na dřevo.
  • Neředěnou barvu následně aplikujte na napuštěný, čistý, vybroušený, vosku a pryskyřice zbavený podklad v 1–2 vrstvách v intervalu 4 hodin.
  • Mezi nanášením jednotlivých vrstev barvy je vhodné nátěr přebrousit jemným brusným papírem č. 120 – 150.

Teplota podkladu a okolí nesmí klesnout pod 10°C. Relativní vlhkost vzduchu by nemela být vyšší než 75 %. Nanášecí zařízení, nářadí a pomůcky je nutné po skončení práce ihned omýt vodou.

VRCHNÍ BARVA

Vrchní barvu na okna, BALAKRYL OKNA A DVEŘE, aplikujte na napuštěný, čistý a vybroušený podklad, případně dobře přilnavý starý nátěr, v 1–2 vrstvách v intervalu 12 – 16 hodin.

Nový obal pro BALAKRYL ZÁKLAD a BALAKRYL OKNA A DVEŘE

BALAKRYL ZÁKLAD a BALAKRYL OKNA A DVEŘE jsou dalšími z výrobků BALAKRYL v obalu s novým designem. Důraz při navrhování nových obalů byl kladen především na srozumitelnost a čitelnost. Na přední i zadní etiketě jsou uvedeny benefity výrobku, především vysoká kvalita a vodou ředitelné složení. Nové balení je výrazné a nezaměnitelné. Specifické výrazné barevné odlišení jednotlivých řad (nátěrové hmoty na dřevo – hnědá barva, materiály na kov – tyrkysová barva, BALAKRYL UNI lesk – červená barva, BALAKRYL UNI mat – modrá barva atd.) usnadňuje orientaci v regálu a snadno upoutá pozornost. Makro fotografie na přední části obalu jasně informují, na jaké podklady lze výrobek použít, i bez čtení zadní etikety.

Nátěry BALAKRYL ZÁKLAD, BALAKRYL OKNA A DVEŘE a další výrobky BALAKRYL lze zakoupit například v síti prodejen Dům barev (www.dumbarev.cz) a ve vybraných prodejnách barev a laků.

Novinky

15. 05. 2018

Balakryl přichází s novými odstíny

Balakryl přichází s novými odstíny

Od května jsou v prodeji nové trendy odstíny krycích barev Balakryl UNI: elegantní šedé, klasické přírodní a dynamické syté. Vodou ředitelné barvy UNI rychle schnou, při aplikaci nezapáchají a dobře se s nimi pracuje. Ať už plánujete dětský pokoj v …

pokračování

16. 11. 2017

Benefiční aukce výrobků ze soutěže Balakryl RECY věcí

Benefiční aukce výrobků ze soutěže Balakryl RECY věcí

V úterý 28. listopadu vás zveme od 18:30 do Monolok cafe na slavnostní ukončení 5. ročníku soutěže Balakryl RECY věci. Z 27 výrobků bude vyhlášen absolutní vítěz podle hlasování veřejnosti a zároveň porota oznámí jméno výherce čestné ceny.

V druhé …

pokračování

BALAKRYL VIZUALIZÉR

PODLAHOVÉ LAKY

Vyzkoušejte si,
jakého vzhledu
dosáhnete
s našimi laky
na dřevěných podlahách!

Flash aplikace zde:

VYZKOUŠET

Facebook - To se mi líbí

BALAKRYL - barvy, laky

Infolinka 800 10 10 00

A PPG Brand

Distributor:
PPG Deco Czech a.s.
338 24 Břasy, Česká republika

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.

Rozumím